Plugins - Admin Menu Editor - Stable (latest release) - en to de translation catalogue (9 entries)

[ctx: content permissions: action name]
en: Publish
de: Veröffentlichen

[ctx: content permissions: action name]
en: Delete
de: Löschen

[ctx: content permissions: action name]
en: Edit
de: Bearbeiten

[ctx: content permissions: label for the custom message field for the "Block access" option]
en: Error message:
de: Fehlermeldung:

en: Settings
de: Einstellungen

en: Settings saved.
de: Die Einstellungen wurden gespeichert.

en: You don't have permission to use Admin Menu Editor Pro.
de: Du hast keine Berechtigung Admin Menu Editor Pro zu verwenden.

en: Access denied. Invalid nonce.
de: Zugriff verweigert. Ungültiger Nonce.

note: Description of the plugin
en: Lets you directly edit the WordPress admin menu. You can re-order, hide or rename existing menus, add custom menus and more.
de: Ermöglicht dir die direkte Bearbeitung des WordPress-Administrationsmenüs. Du kannst bestehende Menüs neu anordnen, ausblenden oder umbenennen, individuelle Menüs hinzufügen und mehr.
